Witam serdecznie na naszej nowej firmowej stronie internetowej!
W 25 rocznicę powstania zakładu, chcielibyśmy podzielić się z naszymi klientami i naszymi przyjaciółmi, wspólną pasja mechaniki precyzyjnej zamkniętej w kopercie, zwanej powszechnie zegarkiem. Bez was nie mielibyśmy szansy na wspólna radość przeżywania tej okrągłej rocznicy.

Już od najmłodszych lat przejawiałem fascynacje mechaniką, a naprawy różnych urządzeń pochłaniały każdą moją wolną chwilę. Czas biegł nieubłaganie, a ja kolejne napotykane urządzenia postrzegałem jedynie jako mniejsze lub większe grupy współdziałających ze sobą elementów. Z czasem prawie nic w moim otoczeniu nie miało już dla mnie tajemnic, a naprawa była dla mnie tym, czym dla innych dzieci jest układanie puzzli. Tym czasem ja wyznaczyłem sobie kolejne wyzwanie.

W 1974 roku przy ulicy Kiełbaśniczej we Wrocławiu, podjąłem naukę zegarmistrzostwa w prywatnym zakładzie Mistrza Michała Prypchana. To tam dowiedziałem się, iż jeszcze nie potrafię wszystkiego, ale nauka pod okiem mistrza okazała się bardzo interesująca. W tym czasie uczestniczyłem w naprawach i konserwacjach większości zegarów wieżowych Wrocławia. Miedzy innymi zegar na wrocławskiej Akademii Muzycznej, zegar wieżowy na sądzie wrocławskim, a nawet zegar ratuszowy i zegar wschodni od strony kurzego targu.

Po zakończeniu nauki i zdaniu egzaminu czeladniczego podjąłem prace w przedsiębiorstwie "Jubiler" by 18 lipca 1983 zdać egzamin mistrzowski.

W 1984 wspólnie z żoną otworzyliśmy własny zakład zegarmistrzowski przy ulicy Ładnej 7, gdzie w 2009 roku obchodzić będziemy 25-lecie powstania firmy. W tym czasie naprawiliśmy tysiące zegarków, przywracając radość z ich korzystania im właścicielom. Wyszkoliliśmy trzech uczniów, z których dwoje nadal kontynuuje najlepsze zegarmistrzowskie tradycje. Nadal naprawiamy zegary specjalistyczne, takie jak zegary do higrometrów, barometrów i limnigrafów. I tak jak przed laty, z dziecięca naiwnością, żyjemy nadzieją, iż kiedyś uda nam się zatrzymać czas, dla nas, dla naszych dzieci i dla wszystkich naszych klientów.

Magdalena i Janusz Złocińscy

Rok 2021 to nasz jubileusz - 37 lat istnienia zakładu.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim naszym Klientom.